Zastanawiasz się gdzie jest numer VIN Tesla? Ten może być ulokowany w różnych miejscach. Najczęstsze miejsca umieszczana numeru VIN to:

  • Miejsce stykania się szyby z deską rozdzielczą po stronie kierowcy
  • Okolice zatrzasku drzwi
  • Prawe nadkole
  • Prawe boczne wzmocnienie komory silnika
  • Podłoga w okolicy prawego przedniego fotela
  • Podłoga bagażnika po prawej stronie

Numer VIN Tesla – gdzie jest?

Dzięki numerowi VIN możemy poznać liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. Przede wszystkim możemy poznać jego historię, szczególnie jeśli chodzi o jego wypadkowość. Często bowiem okazuje się, że kupując „bezwypadkowy” samochód w rzeczywistości zakupiliśmy pojazd, który miał poważną szkodę bądź był całkowicie skasowany. Poza historią szkód w naszym pojeździe, możemy dowiedzieć się również innych wielu istotnych informacji, np. kraj pochodzenia czy kolor oryginalnego lakieru.

Dekoder VIN w Tesla pozwoli nam na sprawdzenie wszelkich istotnych informacji dotyczących pojazdu. Są to takie dane jak przebieg, historia pojazdu, jego oryginalny kolor czy kraj pochodzenia. Na podstawie takich informacji możemy upewnić się czy auto, które kupujemy jest rzeczywiście takie jakie przedstawia je sprzedawca. Nawet dane o zmianie koloru mogą sugerować poważną stłuczkę. Skorzystaj z naszej strony aby zlokalizować VIN w Twoim aucie.

Sprawdź gdzie jest VIN – wprowadź numer nadwozia

Dekoder VIN Tesla umożliwi Ci sprawdzenie czy obecne wyposażenie samochodu to elementy oryginalne, zamontowane w pojeździe przez producenta. Przed zakupem konkretnego pojazdu, warto także zweryfikować kolor lakieru. Należy również zwrócić uwagę na tapicerkę, szyby, wykończenia, podgrzewanie szyb czy ilość poduszek powietrznych. Jeśli któryś z elementów wyposażenia się nie zgadza, może to oznaczać, że pojazd oferowany pojazd mógł ulec wypadkowi!

Numer VIN – co to jest?

Numerów VIN po raz pierwszy zaczęto używać w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Tesla zaczęli wtedy oznaczać swoje auta w ten sposób. Z czasem oznakowania tego typu zaczęto używać także u producentów samochodów w Europie.

Pierwsze numery wyglądały jednak różnie. W 1981 roku National Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Od tego czasu wszystkie sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).